11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ПОЗНАТА ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА БРАТОТ НА УБИЦОТ НА ДАНКА: Еве од што почина Далибор Драгијевиќ!

Далибор Драгијевиќ е уапсен вчера, заедно со неговиот татко Радослав, под сомнение дека му помагале на својот брат Дејан да го премести телото на убиената Данка Илиќ.

Осомничениот Далибор Драгијевиќ (1984) од Бор, кој во саботата добил притвор до 48 часа поради постоење основи на сомнение дека му помогнал на Дејан Драгијевиќ (1974), осомничен за тешкото убиство на двегодишната Данка Илиќ по делото било извршено, починал вечерва во 03:10 часот во Полициското одделение Бор.

Според неофицијални информации, братот на осомничената за убиството на Данка Илиќ починал од срцев удар, пренесува Новости.

Далибор Драгијевиќ е уапсен вчера, заедно со неговиот татко Радослав, под сомнение дека му помагале на својот брат Дејан да го премести телото на убиената Данка Илиќ.

МУП ја објави и смртта на Далибор Драгијевиќ.

-Осомничениот Д.Д.(1984) од Бор, кој во саботата добил притвор до 48 часа поради постоење основи на сомнение дека му помогнал на Д.Д.(1974), осомничен за убиството на двегодишната Данка Илиќ по извршениот криминал, починал синоќа во Полициското одделение во Бор. Д.Д. , се вели во соопштението од МУП.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави