15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Николовски: Земјоделците од Свети Николе почнаа да ги добиваат продолжувањата на договорите за закуп на земјоделско земјиште

Пред неполн месец БЕВМЕ, СЕ ДОГОВОРИВМЕ И ПОТПИШАВМЕ ЗАЕДНО.

ДЕНЕС ИСПОЛНИВМЕ!

Земјоделците од Свети Николе почнаа да ги добиваат продолжувањата на договорите за закуп на земјоделско земјиште. На денешната седница Владата ја даде согласноста за продолжување на првите светиниколските договори за закуп на земјоделско земјиште кои што договори истекоа изминатиот период.

Зборот е збор, стои во објавата на Љупчо Николовски.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави