15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Од куќа во Арачиново украдени 120.000 евра

Разбојници од куќа во Арачиново вчера украле 120.000 евра, заедно со документот кој потврдува дека парите се извадени од банка.

Кражбата била пријавена телефонски во полиција од страна на синот на оштетеното лице, кој бил под закана од пиштол, при што му ја побарале актовката со парите и документот.

Парите биле стекнати од продажба на нива од пред два месеци. Од МВР работат за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави