fbpx
35.8 C
Skopje

Пишев: Неколку колеги од ДУИ, јавно кажаа дека Заев во целост ја има прифатено Тиранската платформа

АКТУЕЛНО

Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ денес на продолжението на Контитутивната седница  на Собранието на Република Македонија рече дека Зоран Заев сакајќи да ја избегне правдата и да ги скрие своите криминали морал да прифати се од Тиранската платформа.

„Знаејќи дека треба да одговара за своите криминали на кои беше сведок целата македонска јавност, Заев се одлучи да тргува со државните и националните интереси само за да се спаси од затвор“, рече Пишев.

Тој на пратениците од СДСМ дека колку и да се обидуваат да кријат што се прифатиле, нивните колеги од албанските партии во неколку наврати кажаа дека Заев во целост ја прифатил Тиранската платформа која што ќе значи комплетно редефинирање на државата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -