11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Ковачевски: Јас знам како изгледа формирање на Влада, треба да имате 61 пратеник минимум

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски денеска на прес конференција истакна дека тој што не може да формира Влада, значи изгубил на изборите.

„Ќе видиме како ќе бидат финалните резултати на изборите на 8ми мај. Јас знам како изгледа формирање на Влада, треба да имате 61 пратеник за да формирате Влада“, вели Ковачевски.

Дали ова значи дека Ковачевски уште се надева дека тој ќе ги добие изборите, а со тоа и мандат да формира Влада како што вели тој со мнозинство од 61 пратеник, останува да видиме по 8 мај.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави