21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Премиерот Мицкоски се сретна со американскиот претседател Џо Бајден (ФОТО)

На официјалниот почеток на НАТО самитот во Вашингтон. За државните интереси, за јакнење на демократијата и подобар живот на нашите граѓани, стои во објавата на премиерот Христијан Мицкоски кој е во посета на САД по повод НАТО самитот кој се оддржува во Вашингтон.

поврзани објави

Последни објави