21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Премиерот Мицкоски на вечерата во Белата куќа која ја организираше Бајден (ФОТО)

Присуствував на вечерата во Белата куќа која ја организираше претседателот на САД, Џо Бајден за шефови на влади и држави по повод 75 годишнината од НАТО. Оваа можност ја искористив да лобирам за Македонија и да испратам порака дека регионот наместо со минато потребно е да се занимава и гради иднина. Потребен е нов пристап и политика на аргументи.

поврзани објави

Последни објави