fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: „Кралот“ го надмина Шекил О’Нил

АКТУЕЛНО

Кошаркарите на Кливленд синоќа беа поразени од Чикаго со 99:93, но за одбележување е моментот што Леброн Џејмс со своите 26 поени успеа да го помине Шекил О’Нил на вечната листа на најдобри стрелци во НБА лигата.

LeBron James (28,599 career points) & Shaquille O' Neal (28,596 career points)… two of the most dominant forces in NBA history!

Posted by NBA on Thursday, March 30, 2017

Леброн Џејмс моментално се наоѓа на седмата позиција со 28.599 поени, а веќе следна цел е да го постигне Дирк Новицки кој има 30.181, но и се уште активно игра кошарка.

As LeBron James passes Shaquille O' Neal on the all-time scoring list, we look back at their time as teammates with the Cleveland Cavaliers!

Posted by NBA on Thursday, March 30, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -