15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ФОТО: Реакции на политичарите за случувањата во Куманово

Попладнево во Куманово се случи инцидент, откако беше симнато македонското знаме од јарбол, а на негово место закачено знамето на соседна Албанија.

По тој повод, реагираа и политичарите, сите бараат да се пронајде виновникот и да добие соодветна казна за сето тоа. Нивните коментари може да ги прочитате во продолжение.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209132125240977&set=a.3850392059021.2138722.1254833433&type=3&theater

Во строгиот Центар на Куманово,од јарболот е симнато државното знаме на Р Македонија,а е поставено Албанското.Барам одговори од надлежните !!!

Posted by Predrag Petrusevski on Friday, March 31, 2017

Денеска се случи срамен чин на симнување на македонското знаме од јарболот во центарот на Куманово.Го осудувам ваквиот…

Posted by Oliver Spasovski on Friday, March 31, 2017

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави