24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Колумбијската полиција заплени повеќе од шест тони кокаин

Полицијата во Колумбија заплени повеќе од шест тони кокаин наменет за црниот пазар во Шпанија, што е досега најголема заплена на дрога во таа држава.

„Полицијата му зададе досега најголем удар на организираниот криминал бидејќи заплени 6.134 килограми кокаин во местото Баранкилја. Кокаинот бил наменет за Шпанија“, соопшти полицијата.

Дрогата и припаѓала на криминалната група Заливски клан која ја предводи Даиро Антонио Узуга, моментно најбаран криминалец во Колумбија. Неговиот клан е составен од припадници на десничарски паравоени единици.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави