12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Шиповиќ по средбата со Жерновски ја повлече оставката

Еден ден откако сооптшти дека поднесува оставка, Мирослав Шиповиќ денеска на седница на О.Центар ја смени одлуката.

Шиповиќ својата оставка првично ја најави поради лични причини.

„Повлечете ја вашата оставка. Вие го водите Советот одлично и понатаму треба да остане на чело за да работите во името на граѓаните. Ја имате поддршката од советничката група на СДСМ. Обидете се да најдете заеднички јазик со градоначалникот“, рече Вангелов од советничката група на СДСМ.

Шиповиќ потоа даде 10 минути пауза за средба со градоначалникот Жерновски.

По средбата, претседателот на Советот ги повлече точките од дневен ред, со што ја повлече и својата претходно објавена оставка.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави