12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ВИДЕО: Протести и во Србија, втор ден

Пред два дена завршија протестите во Србија, а од понеделник започнаа и протестите на студентите кои го искажуваат револтот од изборот на Александар Вучиќ како нов претседател на државата.

Протестите кои започнуваа како протести на студентите се поддржани и повозрасни лица до 30 години, на протестот нема партиски обележја и според слободни проценки има неколку илјади луѓе.

Протестот е организиран на социјалните мрежи, на истото место се повикуваше и на контра-протести, нешто до овој момент не се оствари.

Protest u Beogradu

Posted by N1 Srbija on Tuesday, April 4, 2017

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави