fbpx
15.8 C
Skopje

Српски воен авион се урна во близина на Шабац

АКТУЕЛНО

Авион на Војската на Србија од типот „Галеб 4“ се урна денеска во реонот на селото Слатина во близина на Шабац, јави Танјуг.

Според неофицијални информации, на кои се повикува Б92, при инцидентот загинал пилотот на авионот.

Српското Министерство за одбрана засега не ги потврди ваквите информации.

Танјуг јави дека на местото на падот на авионот приситгнале неколку екипи на Брзата помош, но засега не е познато дали има повредени лица.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -