fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО +18: Крв и трупови на сите страни, Египет е пред прогласување на вонредна состојба

АКТУЕЛНО

Во Египет во моментот владее вистински хаос, откако се случија серија бомбашки напади во коптски цркви, а до овој момент има најмалку 43 лица.

На снимките кои се појавија на интернет, се гледа како полицајци го запираат бомбаш самоубиецот, поради што тој се разнесува пред влезот во црква во Александрија.

https://www.facebook.com/1904754913127338/videos/1908544592748370/

Абдел Фатах ал Сиси, претседателот на Египет порача дека нападите значат и напад врз христијаните, но и напад врз муслиманите кои се дел од оваа земја.

https://www.facebook.com/1904754913127338/videos/1908403882762441/

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -