fbpx
28.8 C
Skopje

Влошени односите помеѓу Русија и САД, смета Путин

АКТУЕЛНО

Претседателот на Русија, Владимир Путин за домашните медиуми ги коментираше руско-американските односите и довербата помеѓу двете држави.

По нападот со хемиското оружје во Сирија, САД изврши напад врз Сирија, што не им се допадна на Турција и Ердоган односно Русија и Путин.

„Довербата на работно, особено на милитарно ниво за жал не е подобрена, веројатно таа е влошена“, порача Путин за време на интервју, непосредно пред средбата помеѓу рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Рекс Тилерсон во Москва.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -