fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Хаос во Лион – навивачите на Бешикташ ги напднаа домашните фанови

АКТУЕЛНО

Пред почетокот на синоќешниот натпревар помеѓу Лион и Бешикташ, настана вистински хаос на трибините, откако гостинските фанови започнаа да тепаат обична публика од француските навивачи на Лион.

Турските навивачи се познати по нередите кои ги прават, а претходно во текот на целиот ден имало низа инциденти и низ самиот град.

Домашните фанови втрчаа на теренот, со што беше избегнат посериозен инцидент.

https://youtu.be/I1kC5PCCJ6s

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -