fbpx
33.8 C
Skopje

ФОТО: Гори куќа во Делчево, отежнат пристапот за противпожарната единица

АКТУЕЛНО

Во пресрет на големиот празник Велигден трагедија го снајде и Делчево, каде во моментот гори куќа, со опасност пожарот да се прошири и на соседниот имот.

Поради лошата пристапност на теренот, проблем има и противпожарната единица од Делчево, која е на терен и се очекува што поскоро да го локализира проблемот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -