fbpx
29.8 C
Skopje

Буш постариот пак влезе во болница

АКТУЕЛНО

Поранешниот претседател на САД Џорџ Буш постариот беше примен во болница со блага форма на воспаление на белите дробови.

41. претседател на САД, кој сега е на 92-годишна возраст, е примен во болница “поради постојаната си кашлица. Поранешниот претседател, сега е во инвалидска количка поради Паркинсонова болест, a претходно за истата веќе беше во болница две недели во јануари.

Џорџ Херберт Вокер Буш беше претседател од 20 јануари 1989 до 20 јануари 1993 година. Тој е татко на 43-от претседател Џорџ Буш помладиот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -