fbpx
28.8 C
Skopje

Трајановски: По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк (ВИДЕО+ФОТО)

АКТУЕЛНО

Скопскиот градоначалник Коце Трајановски на својот ФБ профил сподели дека Скопје конечно  по скоро 45 години  ќе добие нов забавен парк.

„Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Изградбата на паркот ќе биде во повеќе фази, и изградбата на истиот, набавката на реквизити и нивното монтирање ќе изнесува околу 400 милиони денари или околу 6,5 милиони евра. Забавниот парк ќе се гради на истата локација и ќе ја опфаќа истата површина“, напиша Трајановски.

https://www.facebook.com/koce.trajanovski/

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -