fbpx
16.8 C
Skopje

Напад со молотов коктел врз турскиот конзулат во Солун

АКТУЕЛНО

Напад со молотов коктел беше извршен изутрината врз турскиот Конзулат во Солун, јави турската теелвизија „Си-Ен-Ен-Турк“.

Нападот бил извршен од страна на маскирани лица, кои фрлале шишиња со запалива течност врз полицијата во Конзулатот. Никој не е повредени.

Не е наведено што е мотивот за нападот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -