fbpx
16.8 C
Skopje

Заев: Секој ден се среќавам со Ахмети, за кратко време ќе се избере собраниски спикер

АКТУЕЛНО

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев потврди дека секој ден се среќаваат со лидерите на партиите од парламентарното мнозинство со цел да се договорат дали да се вклучат во дебатата или да продолжат со молкот.

„Внимателно работиме на следните чекори за деблокирање на Собранието, избор на претседател, а потоа и мирен трансфер и гледаме да не направиме нешто што ќе му оди во корист на политичкиот противник“, рече Заев.

Лидерот на СДСМ потврди дека за кратко време ќе се избере собраниски спикер и дека мораат да бидат внимателни за да не се предизвикаат инциденти.

Извор: а1он

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -