16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Нухиу: Полицијата не реагираше на време, ќе барам одговорност

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу за Алсат М вечерва изјави дека утре ќе побара одговорност од сите ангажирани во Оперативниот штаб и зошто полицијата не реагираше на време.

-Навремено беше формиран оперативен штаб кој функционира уште од почетокот на протестите, но полицијата денеска не ја заврши работата, рече Нухиу.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави