fbpx
19.8 C
Skopje

Жерновски: Никола, кого лажеш, ти си докажан и признат насилник, за наскоро се надевам и осуден!

АКТУЕЛНО

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски на својот профил на Фејсбук напиша дека Никола Груевски, вчера ги испрати насилниците да тепаат во негово име.

Во својот ФБ статус тој пишува дека за пет дена, на 3 мај, ќе се сретнат на суд, каде е обвинет за организирање и поттикнување насилство во општина Центар.

Во 3 часот по полноќ, слетувајќи како турист на скопскиот аеродром, Груевски даде изјава за да не' информира дека тој…

Posted by Andrej Zernovski on Friday, April 28, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -