fbpx
2.8 C
Skopje

Излета тешко моторно возило кај Три Чешми: Блокиран патот Штип-Велес!

АКТУЕЛНО

Снегот и понатаму продолжува да предизвикува огромни проблеми низ патиштата во Македонија, особено во источниот дел.

Според најновиот извештај од Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ), во прекине е патот кој го поврзува Штип и Велес, а причината е излетано тешко моторно возило (ТМВ) кое го препречило патот кај м. в. Три Чешми.

Така и понатаму останува отсечена Источна Македонија од главниот град Скопје.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -