fbpx
28.8 C
Skopje

Де Геа заминува од Олд Трафорд?

АКТУЕЛНО

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа е цврсто решен да го напушти Олд Трафорд и летово да се пресели во Реал, тврди шпанскиот весник “Марка”.

Според изданието, тој веќе има договор со Реал, а неодамна побарал и од раководството на Јунајтед да му биде дозволено да направи трансфер во Мадрид.

Tрансферот на шпанскиот репрезентативен голман ќе изнесува околу 75 милиони евра со што тој ќе стане убедливо најскап во историјата на фудбалот кога станува збор за играчи на негова позиција. Де Геа ќе потпише договор на пет или шест сезони со тоа што се согласил и на мало намалуување на платата во однос на тоа што во моментов го добива во Јунајтед.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -