fbpx
35.8 C
Skopje

Руските тајни служби предупредуваат за окрупнување на ИСИС

АКТУЕЛНО

Директорот на Федералната служба за безбедност (ФСБ) на Русија генералот Александар Бортников предупреди за можно окрупнување на терористичката организација „Исламска Држава“. Бортников изјави дека има докази за преговорите на „Исламска држава“ со други терористички групи, со цел обединување.
Тој истакна дека и тие групи имаат доволно ресурси „за продолжување на своите криминални активности“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -