fbpx
19.8 C
Skopje

„Утрински“ и „Вест“ денеска излегоа во трафиките за последен пат

АКТУЕЛНО

Утрински весник и Вест денеска излегоа во трафиките низ Република Македонија за последен пат. На насловните страни стои „Чао“ и „До наредното гледање“. Она што е познато е дека планот на менаџментот на МПМ е „Утрински весник“ и „Вест“ да станат портали со по неколку вработени.

Причината за затворањето на медиумите е лошата финансиска состојба на компанијата , фирмата „Графички центар“, која е сопственик на МПМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -