fbpx
28.8 C
Skopje

Хојт Ји е во Македонија – во моментов е на средба со Али Ахмети

АКТУЕЛНО

Заменик помошникот државен секретар на САД Хојт Брајан Ји од денеска е во дводневна посета на Македонија. Средбите ги почнува со лидерите на партиите на Албанците, а се среќава и со новоизбраниот спикер Талат Џафери.

Во моментов, Ји е на средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој е придружуван од Артан Груби и потпретседателката на ДУИ, Теута Арифи.

Американскиот функционер во текот на дводневната посета на Македонија, ќе се сретне и со претставници на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, како и со претседателот на државата, Ѓорге Иванов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -