fbpx
29.8 C
Skopje

Клоп може да здивне, Кутињо полесно повреден

АКТУЕЛНО

Ливерпул во понеделникот го победи Вотфорд со 1-0 и ја продолжи битката за Лигата на Шампионите, а Бразилецо Кутињо во првото полувреме мораше да биде изнесен поради повреда на десната нога.

Благодарам на поддршката. Не е ништо посериозно“, напиша Кутињо на социјалните мрежи.

Менаџерот на Ливерпул Јурген Клоп после натпреварот рече дека Кутињо се надева дека не е повреден посериозно, што и на крајот се испостави така.

„Беше болно и неможеше да го продолжи натпреварот. Сите видоа дека се трудеше, но одеше тешко“, рече Клоп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -