fbpx
25.8 C
Skopje

Ангелов: Најгласната телевизија против албанската платформа објавува вести на албански јазик

АКТУЕЛНО

Еве што напиша Ангелов на својот ФБ профил

ИЗМАМА
Пуштив на ТВ Нова, најгласната телевизија против албанската платформа, телевизијата на Сеат Кочан, телевизијата на која секој ден ни објаснуваат дека на Македонија и се заканува опасност од двојазичност. Читам и ништо не ми е јасно.
Добро бе луѓе, луѓе кои излегувате на протести, што ви прават за да верувате на нивните лаги? Или сепак не сте толку наивни, мотивот е друг?
Молам шерувајте.

ИЗМАМАПуштив на ТВ Нова, најгласната телевизија против албанската платформа, телевизијата на Сеат Кочан, телевизијата…

Posted by Стојанче Ангелов on Tuesday, May 2, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -