fbpx
29.8 C
Skopje

Џафери влезе во кабинетот на претседателот на Собранието

АКТУЕЛНО

Новоизбраниот претседател на Собранието, Талат Џафери влезе во кабинетот на претседателот на Собранието кој вчера беше окупиран со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој нема да може да испрати писмо со кое ќе го побара мандатот од претседателот Иванов, се додека не ги добие собранискте печати од Трајко Вељаноски. Засега уште не е познато дали Вељаноски ги зел печатите со себе и дали постои можност истите да му бидат предадени на Талат Џафери од ДУИ.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -