fbpx
15.8 C
Skopje

МВР: Отстранета е импровизираната експлозивна направа од Собранието

АКТУЕЛНО

Импровизираната експлозивна направа пронајдена вчера попладне по 17 часот во Собранието во ходникот на 1-ви кат, синоќа била отстранета од припадници на одделението за антитероризам на МВР.

Од МВР изутринава информираа дека експлозивната направа е предадена за натамошна постапка и се работи на расчистување на случајот. Импровизираната направа се состоела од петарда со фитил кој бил врзан со селотејп за голема плинска боца за полнење запалки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -