fbpx
29.8 C
Skopje

Меј: Јункер ќе разбере колку проклета и тешка жена сум при преговорите за Brexit

АКТУЕЛНО

Британскиот премиер Тереза Меј предупреди дека претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер ќе разбере колку “проклета и тешка жена” е таа за време на преговорите за Brexit , пишува The Independent.

Претходно во германските медиуми се појавија информации дека Јункер рече дека Тереза ​​Меј “живее во друга галаксија, каде се лаже во врска Brexit”.

“Сметам дека преговорите ќе бидат тешки. За време на кампањата за претседателството на британската конзервативна партија бев опишана од еден од своите колеги како проклета и тешка жена “, изјави Тереза ​​Меј, коментирајќи ги негираше неодамнешните вести. “Сметам дека следниот што ќе го разбере тоа, ќе биде токму Жан-Клод Јункер“, додаде таа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -