fbpx
15.8 C
Skopje

МБП со честитка за 6 мај- Денот на храброста и Бугарската армија

АКТУЕЛНО

Здружението за „Македонско-Бугарско пријателство“ по повод 6 мај, Денот на храброста и празникот на Бугарската армија кои традиционално се одбележуваат на 6-ти мај уште од 1880 година, ги поздрави сите припадници на Бугарската армија. Претставници на здружението беа гости на приемот што го организираше Бугарската амбасада. На свеченоста присутни беа дел од дипломатскиот кор и воените претставници акредитирани во Република Македонија. Галерија од настанот може да видите на следниот линк.

Извор: МБП

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -