fbpx
28.8 C
Skopje

ФОТО: Jапонија доби нов луксузен воз, картите чинат 10.000 долари

АКТУЕЛНО

Ова значи да се патува со стил. Опремен со полн бар, апартмани на два ката, бањи направени од кипрово дрво, луксузниот куше воз „Shiki-Shima“ веројатно е лајлуксузното транспортно средство во светот. Билетите за патување чинат дури 10.000 долари. 

„Shiki-Shima“ го направи првото патување од Токио до островот Хокаидо на 1 мај. Има десет вагони кои може да соберат до 34 патници, вклучувајќи и два вагони за набљудување на пејзажите, менза и соба за одмор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -