fbpx
29.8 C
Skopje

Иванов го примил писмото од Џафери

АКТУЕЛНО

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов го примил писмото од новоизбраниот претседател на Собранието, Талат Џафери, во кое што го информира шефот на државата дека е конституирано парламентарното мнозинство.

Како што пренесува РСЕ, кабинетот на Претседателот потврдува дека е пристигнато писмо од Собранието на Република Македонија. Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе постапи согласно Уставот на Република Македонија и воспоставената практика, се вели во одговорот на прашањето на РСЕ дали е пристигнато писмото.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -