fbpx
15.8 C
Skopje

Градоначалникот на Боговиње пренесен во болница по повреда од огнено оружје

АКТУЕЛНО

Градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи е пренесен во болница откако бил повреден од огнено оружје, дознава Макфакс, од извори во полицијата.

Градоначалникот бил донесен во 10 и 45 минути утрово со повреди во медицинскиот центар во Тетово. Екипи на МВР испрати служби за преземање мерки за расчитување на инцидентот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -