fbpx
19.8 C
Skopje

Ангелов со честитка до поранешните колеги за Денот на полицијата

АКТУЕЛНО

Лидерот на партијата Достоинство и поранешен генерал-мајор на специјалните единици на македонската полиција, Стојанче Ангелов во чест на 7 мај, денот на полицијата на Република Македонија на својот ФБ профил упати честитка до припадниците на полицијата и безбедносните служби.

„На моите поранешни колеги им го честитам 7-ми мај, денот на македонската полиција, со надеж дека ќе успеат да си го вратат професионалниот дигнитет и делумно згазеното достоинството“, стои во честитка на Ангелов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -