fbpx
17.8 C
Skopje

Турција по примерот на Трамп ќе гради ѕид долж границата со Иран

АКТУЕЛНО

Турција се подготвува за градење на заштитен ѕид на границата со Иран како таа, која веќе е изградена на границата со Сирија како дел од новите мерки за безбедност против нелегалното влегување во земјата. Ова го пишува весникот The Daily Sabah, повикувајќи се на медиумски извештаи, базирани на извори меѓу круговите во безбедноста на Турција.

За да се спречи нелегалното влегување и ваквите премини, е изготвен план за изградба на ѕид долж границата со Иран.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -