fbpx
28.8 C
Skopje

Заев: Им простив на напаѓачите, меѓутоа тие ќе одговараат по закон

АКТУЕЛНО

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по исказот во Јавното обвинителство за „крвавиот четврток“ рече дека е во постојан контакт со кабинетот на Ѓорге Иванов и дека го усогласуваат текстот за гаранциите кои тој ги бара за да го даде мандатот за формирање на Влада.

Заев кажа дека тој им простил на напаѓачите, меѓутоа тие ќе треба да одговараат по закон и дека е очигледно дека некој од внатре ги отворил вратите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -