fbpx
26.8 C
Skopje

Најмалку 23 жртви во автобуска несреќа во Турција

АКТУЕЛНО

Автобусот се превртел на свиок на патот од Измир кон летувалиштето Мармарис, наведоа властите на провинцијата Мугла.

Сите патници во автобусот биле турски државјани.

Засега не се познати причините за несреќата.

претходниот член,Јаворов и Лора
Следната статијаКако се лекува депресијата?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -