fbpx
19.8 C
Skopje

Вторник, 23 мај, неработен ден за припадниците на влашката заедница

АКТУЕЛНО

Националниот ден на Власите, 23 мај, вторник, е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Министерството воедно, на припадниците на влашката заедница им го честита Националниот ден.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -