fbpx
35.8 C
Skopje

Почина пејачот Крис Корнел

АКТУЕЛНО

Крис Корнел, вокалист на групите Soundgarden и Audioslave, почина на 52 годишна возраст. Корнел починал доцна вечерта во среда во градот Детроит.

Неговата сопруга и семејство биле шокирани. Причината за смртта се уште не е објавена. Пејачот имал концерт пред да почине. Корнел во 90-тите години на минатиот век ја основа групата Soundgarden, со која ги добива наградите “Греми“ за своите синглови Black Hole Sun и Spoonman

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -