fbpx
33.8 C
Skopje

Борисов: Ќе организираме билатерална средба со Заев веднаш по формирањето на Влада во Македонија

АКТУЕЛНО

Бугарскиот премиер Бојко Борисов за телевизијата „ТВ+“, рече дека само стабилно управување во Македонија може да ги смири политичките страсти.

Моментот кога ќе има влада ќе организираме билатерална средба со колегите од Македонија, заедно со министрите за надворешни работи и да го направиме европскиот план за Македонија, бидејќи нас ни претстои претседателството со ЕУ и претпоставувам дека на агендата ќе биде темата за проширувањето, изјави Борисов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -