fbpx
29.8 C
Skopje

Кралицата Елизабета II го осуди терористичкиот напад во Манчестер

АКТУЕЛНО

Кралицата на Велика Британија Елизабета II го осуди терористичкиот напад во Манчестер како “акт на варвари” и изрази сочувство кон жртвите и нивните семејства.

“Целата нација е шокирана од смртта и нанесените повреди во Манчестер. Би сакала да изразам сочувство за настраданите но и да го поздравам начинот на кој жителите на Манчестер одговорија на овој варварски чин, со хуманост и сочувство “, се вели во официјалното соопштение на Елизабета II.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -