fbpx
16.8 C
Skopje

Јункер: Се надевам дека Трамп не објави ТВИТ за мене

АКТУЕЛНО

Првиот човек на Европската комисија, Жан Клод Јункер заедно со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск денеска остварија средба со американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп беше во посета на Брисел, каде што оствари средба и со новиот претседател на Франција, Емануел Макрон.

„Се надевам дека американскиот претседател Доналд Трамп не објави твит за мене, изјави денеска во Брисел претседателот на Европската комисија,“ Жан-Клод Јункер.

Ваква изјава даде Јункер веднаш по средбата со Трамп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -