fbpx
15.8 C
Skopje

Доделување на наградите од конкурсот „Награда од ЕУ за истражувачко новинарство“

АКТУЕЛНО

Во организација на делегацијата на Европската Унија и Македонскиот институт за медиуми денеска во ЕУ Инфо центарот ќе бидат доделени наградите од конкурсот “Награда од ЕУ за истражувачко новинарство“.

Поздравно обраќање на настанот ќе имаат Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија и Марина Тунева, претседавач на жирито.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -