fbpx
17.8 C
Skopje

Британските болници се во готовност за терористички акт

АКТУЕЛНО

Британските болници и Националната здравствена служба се донесе во “режим на подготвеност” во случај на терористички напад.

Наводно, на вработените на итна помош во клиниките – вкупно 27, им биле наложено да се подготват за последиците од “евентуален терористички напад”. Побарано е од персоналот на клиниките да се изврши проверка на резервите на крв за трансфузија, како и на медицинската опрема.

Во експлозијатa  на концертот на Аријана Гранде во Манчестер арена, загинаа 22 лица, а 59 се повредени, меѓу загинатите има и деца.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -