fbpx
29.8 C
Skopje

TОП 10 Нереализирани пенали

АКТУЕЛНО

Изведувањето на пенали на фудбалските натпревари често успеваат да спасат одреден тим од пораз, но истите можат и да значат пораз за самиот изведувач на пеналот и за неговиот фудбалски тим, доколку не биде правилно искористен.

Пеналите секогаш се возбудливи за гледање, но ова е врв!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -