fbpx
29.8 C
Skopje

Путин: Американски, а не руски хакери, влијаеле на изборите во САД

АКТУЕЛНО

Рускиот претседател Владимир Путин изрази мислење, дека обидите за мешање во претседателските избори во САД се всушност дело на американски хакери, кои се обидуваат да ја наместат Русија. Ова денес го изјави претседателот на Русија, Владимир Путин за американскиот медиум „NBC NEWS“.

Хакерите можат да бидат насекаде.

Можат да бидат во Русија, во Азија.. дури и во Америка, Латинска Америка. Може да има хакери во САД, кои се исклучително обучени за професионално да ја префрлат вината, така да кажеме, на Русија. Можете ли да си претставите такво нешто? За време на политичка битка? Јас можам, коментира Путин во неговата изјава по однос на прашањето дали Кремљ се мешал во развојот на минатогодишните претседателски избори во САД.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -